Upravit stránku

Prodat nemovitost rychle a za maximální cenu. To je ideální představa každého prodávajícího. Občas se ale stane, že se nemovitost neprodává. Co udělat, aby se nemovitost konečně prodala?

Samozřejmě je těžké od stolu říct, proč se nemovitost neprodává. Níže je několik tipů z více jak 13 let praxe.

Špatné načasování

I prodej nemovitostí je sezónní záležitost. V roce existuje několik momentů, kdy lidé prostě nechtějí utrácet. Například v době, kdy se platí daně, padne na mnohé melancholická nálada a chuť udělat transakci za několik milionů klesne na bod mrazu. Stejné je to v zimě. Když je sychravo, lidé nemají na stěhování ani pomyšlení. Raději čaj a knihu, než procházet papíry s hypotékou a dokumentaci k novému bytu. 

Při prodeji nemovitosti v zimě je dobré mít na paměti pár tipů a triků.

  • Vyhřátá nemovitost působí útulným dojmem. Zájemce se nebude třást, zato si představí, jaké to bude sem vrátit večer z práce a sednout si ke krbu.
  • Náledí může překazit prohlídku nemovitosti, a to rovnou úrazem. Posypaný chodníček je základ. Navíc musí být příjezdová cesta odházená.
  • Rampouchy speciálně u domů nebo u chat vypadají nevzhledně a mohou být nebezpečné

Snížit cenu

Cena je nejsilnější páka obchodu. Pěkné obrázky, vidina nového bydlení, jenže co za to? Na inzertních portálech jsou neustále k vidění nemovitost se špatnou cenou.  Představa velkého zisku je lákavá. Ale záleží nakonec na trhu, jak cenu přijme.

V případě, že spěcháte lze cenu samozřejmě snížit rapidně. V takovém případě se zájemce objeví určitě, je–li nemovitost alespoň v trochu dobrém stavu. 

Jiný realitní makléř

Pokud na prodej nemovitosti nejste sami, máte makléře, přesto se nemovitost neprodává, zvažte změnu. Každý má jiné zkušenosti z oboru a tip nového makléře může spustit lavinu zájemců. Kontakty na naše makléře jsou zde.

Stáhnout nabídku z internetu

Je to začarovaný kruh. Čím déle se nemovitost v nabídce neprodaná, tím spíš se neprodá. Zájemci ji už viděli a z nějakého důvodu přejeli. Tím se nemovitost v inzerci propadá dolů, až nakonec zapadne úplně. Postupné snižování ceny může způsobit podobný efekt. Zájemci si slevy všimnou a budou dále vyčkávat, kam až cena klesne. Prodávající pak prodává za cenu hluboce pod tou původní. A to není cílem. Cílem je férový obchod.

Změnit prezentaci

Úvodní fotka je při prodeji nemovitosti jedna z nejdůležitějších nástrojů. Zájemce projíždí inzerci a rozklikne si jen ty nemovitosti, které ho zaujmou. Podle úvodní fotky. Následuje album fotek v inzerátu a popisek nemovitosti. Každý z momentů je kritický. Musí vést klientovu pozornost až k vytočení telefonního čísla a domluvení schůzky. Neděje se tak? Cena je v pořádku? Pak je to inzerát.

  • Vyfoťte všechny místnosti
  • Zachyťte přitažlivá místa nemovitosti – krb
  • Více fotek kuchyně – rodinné dění se odehrává v kuchyni
  • Naaranžujte drobnosti – květinu na stole, popadané knihy na poličce
  • Nezapomeňte vyfotit zahradu, okolí

Nájem zaplatí náklady

V době, kdy se nemovitosti neprodávají, může pomoci se zaplacením nákladů nájemník. Nemovitost lze prodávat a pronajímat zároveň. Navíc, pokud má majitel na nemovitost hypotéku, může mu prázdná nemovitost pěkně zruinovat peněženku. Poradíme, jak bezpečně pronajmout byt. 

Neprodává se nemovitost? Zavítejte k nám na kávu a vše probereme.

Nahoru