Upravit stránku

Provize realitní kanceláře – co je v ní?

Provize 3–7 % z prodejní ceny nemovitosti za pár prohlídek a podepsaný papír? Pokud se vám odměna pro realitního makléře zdá vysoká, zjistěte, co všechno skutečně provize realitní kanceláři zahrnuje.

Prodat, nebo pronajmout?

Vlastníte nemovitost a chcete, aby vám vynesla hotové peníze? Můžete ji buď prodat, nebo pronajmout. Která z variant je pro vás výhodnější?

Skryté vady nemovitosti

Nemovitost je mnohdy životní investicí s výnosem krásného domova. Konečně si vyberete, vyřešíte financování, tak pak zamrzí, když má nemovitost skrytou vadu. Čtěte dále a zjistěte, jak na skryté vady nemovitosti přijít.

Výhody exkluzivní smlouvy

Pokud si při prodeji nebo pronájmu nemovitosti pozvete na pomoc realitního makléře, zpravidla vám nabídne dva druhy smlouvy – nevýhradní a exkluzivní. Ta druhá spočívá v tom, že vaši nemovitost prodává jen jeden makléř. Jaké jsou výhody exkluzivní smlouvy?

Průkaz energetické náročnosti budovy

U každého pronájmu má pronajímatel povinnost předložit k nemovitosti průkaz energetické náročnosti budovy. Co to je, jaké jsou povinnosti, kdy průkaz potřebujete a kolik stojí?

Výpověď nájemní smlouvy na byt

Konečně jste si koupili vlastní nemovitost a chystáte se přestěhovat? Nezapomeňte správně podat výpověď nájemní smlouvy na byt, ve kterém jste doteď bydleli. Níže zjistíte, podle jakých pravidel se výpovědi nájemních smluv na byty řídí.

Družstevní byt, nebo osobní vlastnictví

Pořídit si bydlení je existenční záležitost každé rodiny nebo jednotlivce. Kdo nechce do nájmu, má z pravidla dvě možnosti, a to družstevní byt, nebo osobní vlastnictví. Co si vybrat?

Dřevostavba, nebo zděný dům 

Při dnešních vyšších cenách pozemků se rozpočet na stavbu samotného domu můžu značně zúžit. Dřevostavbu lze postavit levněji. Oproti nižší ceně má své nevýhody, ale i nevýhody. Prozkoumejte je všechny pečlivě. Jedině tak se můžete správně rozhodnout, zdali si postavit dřevostavbu, nebo zděný dům.

Na co si dát pozor při předání stavby

Domy v nabídce se vám nelíbí… Pokud máte jinou představu o svém bydlení, můžete si jej sami postavit. Stavba domu je složitá věc náchylná na poruchy a nedodělky. Zjistěte, jak by mělo proběhnout předání stavby, abyste se v budoucnosti vyhnuli komplikací a hlavně mrzutostem. Kvalita díla vás totiž bude provázet mnoho let a někdy i celý život.
Nahoru