Upravit stránku

Ceny nemovitostí v době pandemie

Ekonomická krize, spojená s pandemií Covid-19 zatím nepřinesla pokles cen nemovitostí, jak by se dalo očekávat. Experti na trh s realitami zatím nepředpokládají, že by realitní bublina měla prasknou (tak jako tomu bylo v roce 2009).

 

 

Jak vyhledat investiční nemovitost

Koupě nemovitosti je v dnešní době velmi oblíbenou investicí. V některých regionech totiž rostly ceny nemovitosti i o více než 10 % ročně. To je 300 000 Kč na nemovitosti za 3 mil. za jeden rok. Jak vyhledat investiční nemovitosti?

Jak vybrat nájemníka

Pronajímat byt je dnes velmi lukrativní investicí. Cena nemovitostí roste a z nájmu navíc přitéká pravidelný příjem. Jak ale vybrat nájemníka, který byt nezničí a bude řádně platit nájem? Pomůže makléř.

Dům, nebo byt?

Co si koupit – dům, nebo byt? Pokud stojíte na začátku velkého nákupního rozhodnutí, zjistěte si max. informací, abyste udělali dobře. Jako makléři můžeme přispět svých názorem z praxe.

Provize realitní kanceláře – co je v ní?

Provize 3–7 % z prodejní ceny nemovitosti za pár prohlídek a podepsaný papír? Pokud se vám odměna pro realitního makléře zdá vysoká, zjistěte, co všechno skutečně provize realitní kanceláři zahrnuje.

Prodat, nebo pronajmout?

Vlastníte nemovitost a chcete, aby vám vynesla hotové peníze? Můžete ji buď prodat, nebo pronajmout. Která z variant je pro vás výhodnější?

Skryté vady nemovitosti

Nemovitost je mnohdy životní investicí s výnosem krásného domova. Konečně si vyberete, vyřešíte financování, tak pak zamrzí, když má nemovitost skrytou vadu. Čtěte dále a zjistěte, jak na skryté vady nemovitosti přijít.

Výhody exkluzivní smlouvy

Pokud si při prodeji nebo pronájmu nemovitosti pozvete na pomoc realitního makléře, zpravidla vám nabídne dva druhy smlouvy – nevýhradní a exkluzivní. Ta druhá spočívá v tom, že vaši nemovitost prodává jen jeden makléř. Jaké jsou výhody exkluzivní smlouvy?

Průkaz energetické náročnosti budovy

U každého pronájmu má pronajímatel povinnost předložit k nemovitosti průkaz energetické náročnosti budovy. Co to je, jaké jsou povinnosti, kdy průkaz potřebujete a kolik stojí?
Nahoru