Upravit stránku

Na co si dát pozor při předání stavby

Domy v nabídce se vám nelíbí… Pokud máte jinou představu o svém bydlení, můžete si jej sami postavit. Stavba domu je složitá věc náchylná na poruchy a nedodělky. Zjistěte, jak by mělo proběhnout předání stavby, abyste se v budoucnosti vyhnuli komplikací a hlavně mrzutostem. Kvalita díla vás totiž bude provázet mnoho let a někdy i celý život.

Jak na práci z domova

V době korony musela řada z nás přijít, jak na práci z domova, a nově vzniklé situaci se přizpůsobit. I my jsme si vyzkoušeli tzv. home office a sdílíme pár tipů z praxe. Zjistěte, jak na práci z domova, a udělejte ještě více práce než obvykle z kanceláře.

Jak na odklad splátek - koronavirus

Kvůli koronaviru nemůže mnoho lidí chodit běžně do práce nebo podnikat. V důsledku toho se jim mohly zmenšit příjmy, ze kterých platili své úvěry. Vláda připravila zákon č. 177/2020, podle kterého mohou lidé požádat o odložení splátek.

Jak najít byt

Nabídka bytů je ve srovnání s minulými roky poněkud tenčí. Například 27. 4. 2020 byly na sreality.cz v nabídce bytů v Lysé nad Labem jen 3 byty. Ostatní města se počtem nabídek může samozřejmě lišit. Poptávka je ale stále vyšší než nabídka, což hlavně minulých letech vyšroubovalo cenu nemovitostí nahoru. Lidem, hlavně mladým, se přístup k vlastnímu bydlení značně komplikuje. Pražští se stěhují z Prahy. Ti z okolí Prahy se stěhují ještě dál, čímž se kolikrát zase prodlužuje dojezdová vzdálenost do práce... Jak teda najít byt a nedělat kompromisy?

Dobrý realitní makléř – jak ho najdete

Do této doby mohl dělat realitního makléře kdokoliv, kdo měl čistý trestní rejstřík. Po účinnosti realitní zákona však bude muset mít každý dobrý realitní makléř splněné profesní zkoušky. Dá se očekávat, že se tímto trh realitních zprostředkovatelů trochu pročistí. Zjistěte, jak začít spolupracovat s makléřem, který je kvalifikovaný a profesionál.

Štafetová hypotéka – šance pro mladé

Do cesty k vlastnímu bydlení spadly mladým dvě překážky. Vyšší ceny nemovitostí a podmínky pro schválení hypotéky nařízené Českou národní bankou. Štafetová hypotéka může být cesta, jak získat vlastní bydlení.

Jak vybrat pozemek

Dům se zahradou a psem je sen mnoha Čechů. Jak vybrat parcelu, kde se bude dobře žít? Také se dozvíte, jak vybrat pozemek na investici. Ceny nemovitostí rostou a pozemek může zvýšit svou hodnotu dokonce několikanásobně, pokud se z pole změní na stavební parcelu v územním plánování města.

Vyřízení hypotéky krok za krokem

Ceny nemovitostí vyrostly. Koupit si své bydlení za hotové peníze je pro mnoho lidí nereálné. Jsou tu ale hypotéky, tedy účelový úvěr na bydlení. Taky budete kupovat s pomocí banky? Bude se hodit vědět, jak probíhá vyřízení hypotéky krok za krokem.

Zpětná hypotéka aneb renta na stáří?

Zpětná hypotéka je poměrně novinka na trhu hypotečních úvěrů. S tím, jak se mají snižovat důchody, přináší způsob, jak mít na stáří víc než dostatek peněz. Stane se zpětná hypotéka standardem?
Nahoru