Upravit stránku

Provize 3–7 % z prodejní ceny nemovitosti za pár prohlídek a podepsaný papír? Pokud se vám odměna pro realitního makléře zdá vysoká, zjistěte, co všechno skutečně provize realitní kanceláři zahrnuje.

Obecně platí, že provize realitní kanceláře zahrnuje vše, co je napsané ve zprostředkovatelské smlouvě. Ta může být nevýhradní nebo exkluzivní. Dostanete daleko víc, než se může na první pohled zdát. Práce makléře je z velké části totiž kancelářská činnost a prohlídky jsou mnohdy jen třešničkou na dortu v rámci celého procesu prodeje nemovitosti. Velmi stručný výčet:

  • Nezávazná konzultace zdarma – makléři MV reality vyhodnotí vaši situaci, potřeby a navrhnou nejvhodnější postup pro prodej Vaší nemovitosti. Chcete prodat v co nejkratší době a za co nejvyšší cenu?
  • Stanovení ceny
  • Inzerce – vaše nemovitost bude inzerována na nejnavštěvovanějších realitních serverech.
  • Prohlídky nemovitosti
  • Právní servis v plném rozsahu – sepsání předkupní i kupní smlouvy ve spolupráci s nezávislou advokátní kanceláří, podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí (KN), výpisy z KN.
  • Financování nemovitosti – klientovi, který bude kupovat vaši nemovitost pomocí hypotéky, úvěru, úvěru ze stavebního spoření, půjčkou, pomůžeme se vyřizováním. Náš úvěrový specialistka zdarma spočítá možnost úvěru na vybranou nemovitost a doporučí bankovní ústav.
  • Znalecký posudek – pro potřebu bankovních ústavů i finančních úřadů. Zajistíme vše, co je potřebné pro vypracování znaleckého posudku: listy vlastnictví, nabývací tituly, kontaktování odhadců a předání informací.
  • Advokátní úschova hotovosti – peníze za vaši nemovitost skončí na vašem účtu. Hotovost se skládá do advokátní úschovy, ze které se dále uvolní dle přesně dohodnutých podmínek Smlouvy o advokátní úschově.
  • Zajištění předávacích protokolů – převod elektřiny, plynu a vody. Vždy jsme osobně u předání prodané nemovitosti. Rádi poradíme a dodáme potřebné formuláře pro převody médií.
  • Podání daně z nabytí nemovitosti na Finanční úřad – zajistíme, aby daň byla včas a řádně podána a zaplacená prostřednictvím advokátní kanceláře.

Provize realitní kanceláři zahrnuje mnohem víc. Přepis na katastru tedy nebo poplatek za vyhotovení smluv zaplatí kancelář. Vedle zmíněných bodů se za vaše peníze odehraje například dnes moderní homestaging nebo další způsob využití inzerce. Například placená propagace vaší nemovitosti na sociálních sítích v regionu, kde se nemovitost nachází. I to zahrnuje provize realitní kanceláře. Provedeme vás financováním koupí nemovitosti. To mnohdy není snadný úkol, zvlášť teď v době restrikcí ČNB, kdy se pravidla mění v průběhu roku. Je výhodnější úvěr ze stavebního spoření, nebo hypotéka? Když hypotéku, tak na jakou částku? Zbyde vám rezerva? Život není jenom hypotéka. Můžete přijít k nám do kanceláře a tyto otázky si nechat vyřešit. Lámat si s nimi hlavu, je naše práce. S realitním obchodem je spojená daňová povinnost. Pomůžeme vám vše vyřešit v souladu se zákonem dokonce včetně podání daňového přiznání. Jako vlastník máte také povinnost svou novou nemovitost nahlásit na FÚ a každý rok zaplatit daň z nemovitých věcí. Pomůžeme vám v rámci provize realitní kanceláře.

provize realitní kanceláře

GVyužijte naše zkušenosti

Podíváme se na pozemek a vidíme, jak zvednout jeho cenu. Ve starším bytě zorganizujeme úklid a výmalbu, která zvýší cenu nemovitosti i o stovky tisíc korun, nebo jej díky tomu prodáte rychleji. Stěhování, odhadce, zpracování energetického štítku. Víme, co kdy je to potřeba.


Geometrický plán, pasportizace a další

Pod pojmem marketing nebo inzerce si člověk představí cokoliv. My se snažíme jít v rytmu doby. V rámci provize realitní kanceláře můžeme natočit video vaší nemovitosti ze vzduchu pomocí dronu, nakreslit půdorys nebo třeba ještě vytvořit virtuální prohlídku nemovitosti. Klient se jí může procházet, aniž by opustil teplo domácího krbu. Samozřejmě zajistíme geometrický plán, když bude potřeba. Ten slouží k provedení zápisu do katastru. Kdy je potřeba, je uvedeno v § 79 vyhlášky č. 357/2013 Sb. Například při rozdělení pozemku nebo změny jeho hranice. Mezi další úřední úkony patří např. pasportizace. Tj. zaevidování hmotného, ale i nehmotného majetku do databáze obce. Třeba při prodeji chaty se může stát, že stavba úředně ani neexistuje. Zkušený makléř si s tím však poradí.


Organizace prodeje

Jakmile se domluvíme na prodeji nebo pronájmu nemovitosti, spustí se realitní soukolí... což mimo jiné znamená mnoho cest autem tam a zpátky. Milujeme to. Na nemovitost vyvěsíme informační plachtu, oslovíme své kontakty. Jako realitní kancelář máme seznam zájemců, o kterých víme, že chtějí koupit možná zrovna vaši nemovitost. Určitě jim ji nabídneme. Často prodáme dřív, než jde nemovitost ke skutečně inzerci. Zatímco budete s rodinou na čerstvém vzduchu na cyklovýletě, budeme celý den provázet zájemce o prohlídku.

V rámci provize realitní kanceláře získáte hlavně spolehlivého partnera při prodeji nemovitosti, hladký prodej a spoustu hodin nerušeného klidu, zatímco za vás na úřadech bude jednat někdo, pro koho je katastr a odbor správy majetku denním chlebem.

Nahoru