Upravit stránku

Koupě nemovitosti je v dnešní době velmi oblíbenou investicí. V některých regionech totiž rostly ceny nemovitosti i o více než 10 % ročně. To je 300 000 Kč na nemovitosti za 3 mil. za jeden rok. Jak vyhledat investiční nemovitosti?

Investicím do nemovitosti nahrává také situace na trhu s hypotékami. Ty jsou rekordně nízko. Navíc s příchodem koronaviru banky snížily požadavek na základní vklad. Na koupi bytu vám nyní stačí ve většině případů jen 10 % z kupní ceny. Ne všechny nemovitosti se ale jako investice vyplatí. Od investice totiž očekáváte růst její hodnoty. Musíte najít někoho, kdo ví, jak vyhledat investiční nemovitost, která skutečně vydělá.

Nemovitost za nižší cenu

Makléř pracuje na prodejích nemovitostí každý. Dobře se orientuje v nabídkách a hlavně cenách. Z našich zkušeností s tím, jak vyhledat investiční nemovitost, můžete prozradit například sledování data přidání inzerátu. Na trhu neinvestujete sami, takže musíte být rychlí. Nebo za sebou mít makléře, pro kterého je nakupování a prodej nemovitostí denním chlebem. Jakmile se v inzerci objeví lukrativní byt za výhodnou cenu, rozhodují minuty. Když jste v práci, budete jen těžko sledovat vývěsku. Makléř to ve své práci dělá. Zvedne telefon a volá. Další investiční příležitosti se skrývají naopak ve starších inzerátech, o kterých má makléř přehled. U takových nemovitostí lze lépe vyjednávat o ceně. Makléř ví, jak se na snížení domluvit, abyste vy mohli koupit investiční nemovitost levněji. Ideální situace je, když k tomu máte hotovost nebo alespoň předchystaný úvěr respektive zjištěno, kolik vám banka může půjčit.

Jak vyhledat investiční nemovitost

Jak vyhledat investiční nemovitost, abyste k ní přišli jako první? Mnoho zajímavých nabídek do inzerce ani nejde. Jakmile se k nim makléř dostane, nabídne ji nejdřív zájemcům, kteří se u něj zaregistrovali. Vyhledejte makléře a řekněte mu o svém investičním záměru. Podaří se vám dostat k nabídkám dřív. Míst a způsobů, jak vyhledat investiční nemovitost je daleko víc. Například prodej nemovitostí v exekuci může být skvělou příležitostí, jak koupit byt pod cenou. Bez makléře může být však taková investice velmi riziková.

Nemovitosti a potenciálem vysokého zhodnocení

Kvalitní investici do nemovitosti určují tyto faktory:

Ale také proměňující se okolí. Makléř má přehled nejen o konkrétních nemovitostech, ale také o změnách v územním plánování města. Jako příklad si můžeme uvést lokalitu podél nového pražského metra D. Jakmile tato část Prahy získá spojení metrem do centra doslova za několik minut, lze očekávat, že ceny bytů tam půjdou nahoru. Takových míst je víc.

Kontaktujte makléře a investujte tak, aby vám nemovitosti vydělávaly slušné peníze.

Nahoru