Upravit stránku

Pokud plánujete prodat vaše dosavadní bydlení, velký zřetel byste měli brát na přípravu kuchyně. V následujících odstavcích vám poradíme, jak prodat byt a jak ho na samotný prodej připravit. 


Kuchyň, stejně jako koupelna, je nejdůležitější místností v bytě a zájemci o nové bydlení po nich koukají nejvíce. Pokud tedy chcete prodat byt, zaměřte se také na jeho samotné srdce. Dbejte v těchto místnostech na každý detail a nenechte nic náhodě. 


Úklid jako podstata prodeje


Jelikož se v kuchyni pohybujeme nejčastěji a zpracováváme zde potraviny, které jsou důležité pro naše přežití, měli bychom apelovat na její čistotu. V této místnosti, stejně jako v celém bytě, bychom se měli zaměřovat na nejmenší detaily. V kuchyni jde především o naše zdraví, věnujte jí proto, spolu s koupelnou, nejvíce času. Dbejte důraz především na plochy, na kterých se nejvíce pracuje s jídlem. Dokonale čistý musí být sporák, ale i další spotřebiče, které bychom chtěli v bytě zanechat. Dejte si pozor na spáry mezi linkou a také v obložení.


Bez poskvrny by též měla být linka, na které se pokrmy zpracovávají, proto by na ní neměl zůstat jediný drobeček. Zřetel bychom měli brát na skleněné plochy, na kterých nesmí zůstat šmouhy či zažraná špína, stejně jako na oknech v místnosti. Věnujme se místům, kam běžně nezavítáme. Důkladně vyčistěte prostory za velkými spotřebiči, či setřete prach na horních policích linky. 

jak prodat byt za pomoci kuchyně

Zbavte se zbytečného nádobí a přístrojů


V kuchyni by nemělo zůstat nic, krom nejnutnějších spotřebičů. V místnosti proto zanecháme pouze troubu, digestoř nebo ledničku. Samotná lednička by měla zůstat ve stavu, ve kterém jsme jí pořídili, proto z ní sejmeme nepotřebné magnety či samolepky. Uklidit bychom také měli všechny malé spotřebiče v podobě varné konvice, mixéru nebo toustovače. Novému majiteli určitě neponecháváme nádobí a nástroje potřebné pro přípravu pokrmů. Nákup těchto věcí už necháme na něm. 


Jak prodat byt s tou správnou barvou a dekorací v kuchyni


Jak už jsme psali výše, pro kuchyň je nejdůležitější čistota, proto by i samotná barva a její dekor, měla ještě více prohlubovat. Při malování kuchyně proto vždy volíme spíše světlé barvy. Nejenže se nám tím místnost prosvětlí a opticky zvětší, vyjádří se tím i její samotná neposkvrněnost. Volit bychom proto měli různé odstíny bílé. Bílá barva neurazí a nestane se nám, že bychom se netrefili do vkusu nového majitele. Velkou výhodou bílé barvy je též její kombinovatelnost. Sladit jí totiž můžete takřka s jakoukoliv barvou. 


V kuchyni dále nenecháváme žádné dekorace, sundat bychom měli všechny obrazy, nebo hodiny po babičce. Stůl by měl zůstat prázdný a doplnit ho můžeme o vázu s čerstvě nařezanými květinami nebo mísu s ovocem. 


Jak kuchyň nafotit?


Stejné estetické cítění, jako při přípravě na návštěvy potencionálních kupců, bychom měli mít i představení samotné kuchyně na inzertních fotografiích. Na fotkách, které chceme veřejně prezentovat, by stejně jako při samotné prohlídce, nemělo být nic rušivého a zbytečného. Ukliďte proto všechny malé spotřebiče a zanechme pouze to, s čím chceme byt skutečně novému majiteli prodat. Zaměřme se na focení za nejlepších světelných podmínek, aby vypadala lákavě a samozřejmě čistě. 


Doufáme, že jsme vám s otázkou, jak prodat byt a připravit samotnou kuchyň pro potencionální kupce, pomohli. S ostatním poradíme na našem blogu nebo se nám ozvěte telefonicky.

Nahoru