Zima s sebou přináší nepříjemnou změnu počasí. Chlad a mráz zdaleka neovlivňuje jen naše zdraví, ale i nemovitost. Pokud máte chatu nebo dům, určitě vás někdy napadla otázka typu: Jak připravit nemovitost na zimu, která se blíží? A jestli ne, možná byste měli zpozornět. Roli v přípravě nehraje ani to, zdali objekt obýváte celoročně, nebo jej v zimním počasí necháte žít svým životem. Před zimou je potřeba připravit jakoukoliv nemovitost, abyste tak předešli nepříjemné události, která by mohla nastat.
Jak připravit nemovitost na zimu, i když jí nevyužíváte
Mnoho lidí vlastní chatu, kterou využívá převážně v letním období. Slouží jako takové útočiště, kde si v slunečních dnech můžeme odpočinout a v zimě často bývají chladným místem, kde neradi trávíme čas. I přesto by se na chatu v zimním období nemělo zapomínat. Pojďme si říct, jak připravit nemovitost na zimu, v případě, že jí v tomto období nevyužíváte. Ještě než začnou přicházet mrazy, určitě vypusťte veškeré zdroje vody (bojler, splachovací nádrže atd.), které by mohly přijít k újmě. Voda v zimě zamrzá a rozpíná se, a dokáže poškodit trubky nebo třeba toaletu. Nepříjemné situaci se nevyhne ani čerpadlo na vodu.
Chladné počasí přivede hlodavce do míst, kam v létě často nezabloudí, a proto byste neměli nic nechávat náhodě. Stavbu pořádně prohlédněte a utěsněte případná místa, jimiž by myš mohla proniknout. Odvezte veškeré jídlo, jenž by mohlo okolní hlodavce přilákat. Nezapomínejte ani na nevítané návštěvníky z řad lidí. Opuštěná místa často bývají terčem zlodějů, a proto nedoporučujeme nechávat v chatě jakékoliv cennosti. Bát se nemusíte o plastové nádobí nebo věci každodenní potřeby, které často zloděje nezajímají.
Jak přečkat zimu v chatě i domě bez sebemenších problémů
Jak připravit nemovitost na zimu, když v ní nejsme, máme zodpovězenou. V následujících řádcích se zaměříme na to, když jí obýváme celý rok. Silný mráz totiž překvapí pouze nepřipravené a rozhodně toho není málo, na co musíme myslet.