Upravit stránku

Plánujete prodat nemovitost a přemýšlíte o tom, jak na dokonalou ložnici, která vám pomůže prodat. Ano, možná to zní zvláštně, ale celkový vzhled prostoru může kupujícího při rozhodování velmi rychle utvrdit, nebo odradit od následné koupě. Proto byste neměli podcenit přípravu a věnovat jí nutnou pozornost.


První dojem je tedy určitě důležitý a rozhoduje o celkovém pocitu, s nímž zájemce o koupi odchází. Proto je důležité na něj myslet a mít na paměti, že vaším úkolem je vytvořit pozitivní, nikoliv negativní dojem.


Ložnice je důležitou součástí každého bydlení. Ráno se v ní probouzíme, zatímco večer v této důležité místnosti usínáme. Podobně budou přemýšlet i kupující, a tak byste měli brát v potaz spoustu faktorů, které nemusí hrát ve váš prospěch.


Barvy, použijte neutrální barvy


Nikdy nevíte, kdo k vám na prohlídku nemovitosti přijde. Můžou to být mladí, ale i staří lidé. Proto byste měli používat neutrální barvy, jako jsou třeba odstíny šedé nebo bílé. Modrá naopak může uklidňovat, protože připomíná barvu nebe. Určitě slaďte barvy tak, aby ladily s nábytkem.


Jak na dokonalou ložnici – nepotřebné ukliďte


Co se nepořádku týče, místnost určitě musí být čistá. Veškerý nepořádek, smítka prachu a pavučiny nezapomeňte odstranit. Podlaha je také důležitá. Pokud máte koberec, rozhodně jej vysajte nebo vyčistěte. Naopak podlaha by se měla lesknout. Na paměti mějte i okna. Ta by měla být krásně vyčištěná a nabídnout ničím nerušený výhled.


Minimalismus je určitě na místě. Méně je někdy více, a tak byste z ložnice měli odstranit jakékoliv přebytečnosti. Mezi ně zejména budou patřit osobní věci. Postel by neměla být přeplněná polštářky, na nočních stolcích určitě nenechávejte nic položené, třeba oblíbená kniha nebo diář. Povlečení musí být samozřejmě čisté a voňavé.

jak na dokonalou ložnici

Pokud máte v ložnici skříně, určitě v nich nějaké věci nechejte. Neměly by však praskat ve švech. Naopak, skříň musí působit dojmem prostoru. Určitě nebude na škodu pohrát si s obsahem. Taková maličkost jako sladění oblečení podle barvy, může nejednoho zájemce opravdu zaujmout. Zde také dbejte na čistotu.


Na nočním stolku může ponechat minimální dekoraci. Tou mohou být třeba hodiny, zajímavá fotografie nebo nějaká květina. Určitě dobře nevypadá, pokud postel v ložnici má jenom jeden noční stolek.


Dejte své ložnici světlo a prostor


Důležitou roli hraje také optická velikost místnosti. Samozřejmě nezapomeňte vymalovat zdi, a to na bílo. Ne nadarmo se říká, že bílá prodává vaši nemovitost. To vše samozřejmě musíte podtrhnout velkou dávkou světla, takže při prohlídce nezapomínejte na okna. Záclony nebo žaluzie, které tlumí světlo, určitě roztáhněte.


V případě, že je místnost plná nábytku, určitě se nebraňte minimalismu a nepotřebné vybavení nekompromisně odstraňte. Nikde by neměla být známka po vašem osobním stylu nebo koníčku. Menšímu prostoru také můžete dodat na velikosti s menší postelí, ale to už záleží pouze na vás, kam až kvůli prostoru zajdete.


Jak na dokonalou ložnici se zrcadlem


Jedním z dekoračních prvků, který můžete při úpravě ložnice použít, je určitě zrcadlo. To nejenže odráží světlo a tvoří vizuální efekt, ale může menším pokojům dodat na velikosti. Odraz totiž velikost místnosti zvětšuje, a také svým umístěním může poukázat na drobné detaily.


Světelného efektu dosáhnete, pokud jej umístíte naproti oknu. Jestliže jste dostatečně vynalézaví, tak můžete zrcadlem nejen zakrýt prázdný prostor na zdi, ale i upozornit na jakoukoliv další dekoraci v místnosti, která určitě připoutá pozornost.


Věříme, že tyto typy, jak na dokonalou ložnici, vám usnadní prodej vaší nemovitosti. V úspěšném prodeji hraje roli určitě více faktorů, a tudíž je dobré myslet na všechno. Dokonalá příprava vám sice zabere nějaký čas, ale výsledek je k nezaplacení.

Nahoru