Upravit stránku

Do této doby mohl dělat realitního makléře kdokoliv, kdo měl čistý trestní rejstřík. Po účinnosti realitní zákona však bude muset mít každý dobrý realitní makléř splněné profesní zkoušky. Dá se očekávat, že se tímto trh realitních zprostředkovatelů trochu pročistí. Zjistěte, jak začít spolupracovat s makléřem, který je kvalifikovaný a profesionál. Níže jsou jeho dovednosti a zvyky.

Profesionalita

První věc, kterou dobrý makléř musí umět, je přirozeně ovládat své řemeslo. Realitní obchod je složitá transakce s obrovskou částkou, s kterou vám makléř pomůže. Během ní se ale musí řídit zákonnými a jinými náležitostmi. Dobrý makléř pro vás udělá minimálně těchto 11 věcí:

 1. Nezávazná konzultace zdarma - makléři MV reality vyhodnotí vaši situaci, potřeby a navrhnou nejvhodnější postup pro prodej Vaší nemovitosti. Chcete prodat v co nejkratší době a za co nejvyšší cenu, nebo nepospícháte a můžete počkat na vyšší cenu?
 2. Stanovíme cenu podle vašeho záměru.
 3. Makléři MV realit osloví klienty, které mají v databázi poptávajících a že jich není málo.
 4. Inzerce - vaše nemovitost bude inzerována na nejnavštěvovanějších realitních serverech.
 5. Zorganizujeme prohlídky v nemovitosti a zaevidujeme jejich seznam.
 6. Právní servis v plném rozsahu - sepsání předkupní (SOSB), kupní smlouvy a smlouvy o advokátní úschově ve spolupráci s nezávislou advokátní kanceláří, podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí (KN), výpisy z KN.
 7. Kompletní zajištění financování nemovitosti - klientovi, který bude kupovat Vaší nemovitost hypotékou, úvěrem, úvěrem ze stavebního spoření, půjčkou. Naši úvěrový specialisté zdarma spočítají možnost úvěru na vybranou nemovitost a doporučí bankovní ústav.
 8. Znalecký posudek - pro potřebu bankovních ústavů i finančních úřadů. Zajistíme vše co je potřebné pro vypracování znaleckého posudku: listy vlastnictví, nabývací tituly, kontaktování odhadců a předání informací.
 9. Advokátní úschova hotovosti - peníze za Vaši nemovitost skončí na Vašem účtu. Hotovost se skládá do zmíněné advokátní úschovy, ze které se dále uvolní dle přesně vámi dohodnutých podmínek Smlouvy o advokátní úschově.
 10. Zajištění předávacích protokolů – převod elektřiny, plynu a vody. Vždy jsme osobně u předání prodané nemovitosti. Rádi poradíme a dodáme, předvyplníme potřebné formuláře pro převody médií.
 11. Podání daně z nabytí nemovitosti na Finanční úřad - zajistíme, aby daň byla včas a řádně podaná a zaplacená prostřednictvím advokátní kanceláře.
Dobrý realitní makléř

Vsaďte na chemii

Může to být makléř ověnčený tituly, věnci a medailemi, pokud si s ním ale nesednete, nemá spolupráce smysl. Realitní obchod je o lidech. Budete spolu komunikovat, budete se setkávat, nakonec spolu i podepisovat smlouvy. Makléřova přítomnost v kanceláři vám musí být příjemná a hlavně byste k němu měli mít důvěru. Bez ní to nejde a ani to nemá smysl. Spolupráci můžeme shrnout do těchto tří nepřekonatelných bodů:

 1. Dodržování časů a termínů
 2. Vzájemná důvěra
 3. Dobrý pocit

Jestli je váš vyhlídnutý makléř skutečně dobrým a tím pravým makléřem, poznáte snadno z referencí. Stačí se zeptat svých známých, jestli makléře neznají. Většina makléřů operuje v regionech, kde bydlí. Určitě najdete někoho, čí je ten makléř soused nebo známý. Druhým zdrojem referencí jsou weby makléřů nebo realitních kanceláří. I tam můžete zjistit víc. Třeba si přečíst i celý jeho příběh.

Prozkoumejte jeho práci

Kromě referencí se dobrý realitní makléř, ale i jakýkoliv jiný makléř, prezentuje svou prací. Ta je totiž veřejná. Visí na realitních serverech pod jeho jménem. Prozkoumejte, jak makléř prezentuje nabízené nemovitosti. Jak vypadají fotky a jaký popisek u nich je. Stejným způsobem totiž bude nabízet i vaši nemovitost. S realitním makléřem prodej nebo pronájem nemovitosti zvládnete. S dobrým realitním makléřem to navíc bude ještě pohoda a kafíčko. Pokud hledáte někoho, kdo vám pomůže s prodejem nebo pronájmem, na jedno to kafíčko se u nás zastavte.

Budeme se těšit.
                                                                                                                                  Tým makléřů MV realit
 

Nahoru