Upravit stránku

Pouštíte se na dobrodružnou jízdu s názvem "prodám si svou nemovitost"? Potom vemte na vědomí, že prakticky prodáváte produkt jako z běžného obchodu. Svou nemovitost sice těžko strčíte do úhledné krabičky, avšak přeci jen je potřeba ji prezentovat pěkně. Obal je to, co zájemce vidí jako první. U nemovitosti je to rovnou její obsah. Proto by měla nemovitost vypadat skvěle. Níže je několik tipů, jak upravit nemovitost, aby oku lahodila.

Vnímaná hodnota = cena

Pěkně popořadě. Co si udělá zájemce, když překročí práh? Ano, ten onen tisíckrát zmiňovaný první dojem, jehož optikou pak bude nazírat na celou nemovitost. Když pak na konci prohlídky porovná své dojmy s inzerovanou cenou, může přijít k závěru, že cena neodpovídá hodnotě. Zbytečně. Stačilo jen nemovitost lépe připravit, aby hned viděl, co za inzerovanou cenu dostává za poklad.

Prohlídka začíná už příjezdem k nemovitost

Trik, jak připravit nemovitost na prodej, je vžít se sám do role zájemce a projít cestu, kterou i on půjde. Chodník před bytovým domem neopravíte, ale prodáváte-li dům, zahrada je vaše starost. Zájemce se snaží představit si budoucí volné odpoledne s dětmi a do toho se jen těžko vžije, když přes vzrostlé býlí nevidí ani plot na hranici pozemku. Může to znít jako malichernost, bohužel to ale v mnoha případech není samozřejmé - nenechte zájemci zkazit zážitek z prohlídky psím exkrementem.

Pamatujte, že součástí prvního dojmu jsou i vchodové dveře. Pokud byste měli opravit jedinou věc, ať jsou to právě tyto dveře. Zamalujte škrábance, opravte vykloktanou kliku, aby byl vstup do nemovitosti maximálně pompézním zážitkem.

Opusťte nemovitost

To neznamená, že se musíte hned stěhovat. Velká část nemovitostí se prodává ještě, když v ní majitel bydlí. Odsobnit místnosti znamená sundat fotky své rodiny ze zdí, osobní propriety zavřít do skříňky apod. Zasadní věc totiž, jak připravit nemovitost na prodej, je skutečně ji připravit pro potenciálního majitele. Ten si prochází nemovitost a vymýšlí, kam si dá své vlastní fotky. Usnadňete mu to a vytvořte prostředí, které působí, že není nikoho. A může být jeho.

Příprava interiéru

Výše zmíněné patří platí pro všechny místnosti. Níže je inspirativní seznam věcí, které před prodejem nemovitosti zkontrolujte,  že jsou v pořádku.

 

Prodej nemovitosti není letní dobrodružství, je to profese

Právě jste přečetly několik dobře míněných rad, jak připravit nemovitost k prodeji. Zdaleka však nebylo popsané celé kouzlo. Protože to ani nejde. Um prodat nemovitost za dobrou cenu získá člověk jen zkušeností. Raději se s námi nějdřív poraďte, jak nemovitost na prodej připravit. Kontakt je zde.

Photo souce: Lamar70

Nahoru