Upravit stránku
Ať už jste mladý člověk, který se nastěhoval startovního bytu, senior, máte početnou rodinou, zkrátka vás napadlo, že vám v bytě ke spokojenosti chybí pár metříků, nezoufejte. Níže je pár triků, jak opticky zvětšit malý byt. Pochopíte, že situace není nijak zlá, jen jste při zařizování udělali několik snadno napravitelných chybek. Čtěte níže.

Rekonstrukce - dveře a příčky pryč

Zdaleka nejideálnější je situace, kdy je byt holý, své věci ještě nemáte nastěhované a máte zdroje provézt pár úprav. Pokud je to tak, naplánujte bourání příček a dveří. V minulosti bylo moderní oddělovat opravdu každou funkční zónu zdí. Typicky šlo o kuchyň a obývák, které jsou dnes v mnoha moderních bytech v jedné vetší místnosti společně. Jestli se ale zajímáte, jak zvětšit byt o dispozici 2+1 nebo dokonce 1+1, zvažte vytvoření zóny, kde se vaří i spí v jednom. Lze to. Místo pak lze jednoduše oddělit chytrým nábytkem nebo paravanem.

Barvy zvedou strop, prodlouží místnost Velkou roli v tom, jak opticky zvětšit malý byt, hraje volba barev. Do malého bytu zvolte studené barvy. Ty malému bytu opticky dodají cenné centimetry prostoru. Mezi studené patří například modrá, zelená a bílá. Barvu máme a teď vybrat stěnu, kterou natřít. Inspirujte si triky, jak opticky zvětšit malý byt 2+1 i 1+1. Horizontální proužky na stěně opticky zvýší strop a místnost bude hned vzdušnější. Pokud spíš vidíte, že by vašemu bytu prospěla šířka a hloubka, vsaďte na pruhy na podlaze, jejichž orientaci nasměrujte do směru požadovaného efektu.

Pruhy nemáte rádi, nebo se vám nehodí do bytu? Naštěstí existuje ještě jedno řešení, které opticky zvýší strop. Volte světlý odstín podlahy a strop nechte bílý. Naopak zdi vymalujte vhodnou barvou studeného tónu.

Nejlepší místo na zrcadlo je před oknem

Ke zvětšení malého bytu si pohrajte se světlem. Zrcadlo umístěné před oknem bude do pokoje odrážet nejvíce slunečního světla. Nejvhodnější zrcadlo do malého bytu např. 1+1 je to bez rámu. Pamatujte, že světlo rovná se prostor. A v každém bytě je mnoho nenápadných pohlcovačů, které tvoří byt tmavším. Kupujte proto dekoraci hlavně ze skla.

Nábytek nerovná se problém

Hlavním problémem v malém bytě je málo úložného prostoru. Nábytku se totiž do interiéru moc nevejde. A vybavit takový byt, aby nevypadal stísněně, se může zdát být oříšek. Naštěstí existuje několik triků jak na to:

  • Volte nábytek, který nesedí na zemi. Ten na podnožích působí vzdušně
  • Zvažte nábytek na míru
  • Volte méně kusů nábytku, zato větších
  • Zvažte nábytek rozkládací
  • Kde to estestika snese, odsuňte nábytek od zdí
  • Zvažte multifunkční nábytek

Dnes jsou menší rozměry bytů v trendu stavebních společností a jak opticky zvětší malý byt, řeší mnoho rodin. Vzniklo proto hned několik firem, které se snaží přijít s řešením. Vyvinuli multifunkční nábytek. Níže je drobná inspirace.

Co je důležitější, možná se vám rozrosla rodina, nebo zkrátka hledáte pro sebe něco většího. I s tímto vám dokážeme nezávazně poradit. Napište na Facebook ještě dnes.

Nahoru