Upravit stránku

Byty od developera patří mezi oblíbené destinace hlavně mladých rodin. Nemovitost je nová, vypadá skvěle a detaily bytu vám doladí podle přání. Zdá se, že nic nebrání tomu si byt pořídit a započít krásnou novou životní etapu. I když je developer podnikající subjekt, který se snaží o dodání maximálně kvalitního produktu, je přesto lepší si raději ověřit několik věcí.

Výhody při nákupů bytu od developera

Developerské projekty mají svá velká pozitiva. Přečtěte si, proč zvážit byty od developera:

  1. Kupující má proti sobě profesionálního partnera, jemuž skutečně záleží na spokojenosti svého klienta.
  2. Celý kontrakt má jasně definované role. Kupující tudíž ví, na koho se může kdykoliv a s jakýmkoliv dotazem obrátit a developer ví, že jeho zodpovědnost je postavit bezchybný dům s bezvadnými jednotkami k nastěhování.
  3. Další předností je rozhodně rychlost výstavby. Oproti sólo stavbám roste developerský projekt, jak se říká, před očima.
  4. Developer staví domy s výhledem do budoucna. Každé zaváhání může potenciálně ohrozit jeho podnikání v dalších letech. Ať už by se stal nedůvěryhodným pro banku nebo naštval zákazníka. Negativní reference se šíří desetkrát rychleji než pozitivní, a to developer nedopustí. Proto o vás bude skvěle postaráno.

Koupit hotový byt od developera je stejné jako koupit jakýkoliv jiný

Koupit byt od developera, který je již součástí hotového domu, je snadné a nijak se neliší od pořízení jakéhokoliv jiného bytu. Zkolaudovaná nemovitost má svou jasnou cenu, a protože vše již existuje, nebude ani problém s vkladem zástavy na katastr. Standardní postup má tyto jednoduché kroky:

  1. Najdete si vhodnou nabídku hypotéky
  2. Odhadce stanoví hodnotu zástavy
  3. Banka půjčku schválí
  4. Po vložení návrhu na vklad zástavního práva banka vyčerpá hypoteční úvěr a klient začíná splácet.

Prozkoumejte důvěryhodnost developera

V případě, že dům ještě nestojí, je situace trošku komplikovanější. Ale neděste se. Jedná se o běžnou praxi a s dobrým makléřem půjde vše, jak má. Důležité je prozkoumat, jaká firma za projektem stojía následně si o ní získat maximum informací. Jakou má historii? Mnoho developerů, jako třeba PMS Poděbrady, má svou Facebook stránku, kde si můžete prohlédnout reference. Nakupujte jen od developera, který má reference veskrze pozitivní a nejlépe i v minulosti úspěšně dokončil a prodal již několik domů.

Zkontrolujte byt

Jak starý byt tak i nový byt od developera může mít vady. Sežeňte si na prohlídky bytů člověka, kterému věříte, jako doprovod. Může to být příbuzný, ale lepší je zkušený důvěryhodný profík z branže. Nechte ho, aby byt také prošel a společně prozkoumejte, že je vše provedeno v požadované kvalitě. Na byt se sice vztahuje záruční lhůta, ale lepší je všechny nuance doladit ještě před nastěhováním. Také si s předstihem zjistěte, na jaké opravy a dodělávky vám plyne právo ze smlouvy.

Sežeňte si nabídky úvěrů

Při financování nehotového bytu od developera oslovte s žádostí o půjčku právě jeho banku. Tato služba však bývá součástí služeb developera a jeho makléř vám s tím pomůže. Banka má již všechny písemné materiály u sebe a dokáže proces žádosti hodně urychlit a být velmi flexibilní.

Nečiňte tak automaticky. Banka, která byla dobrá pro developera, nemusí být nutně vhodná i pro vás. I když jistý prekurzor tam je. Čím více služeb banka poskytne, tím lepší úrok může dát. Proto, když financuje byty od developera v celém domě, může si dovolit dát nižší úrok. Neuškodí se však podívat po trhu a nabídek si sehnat víc. Aspoň pro jistotu, že jste se zachovali dobře.

Photo source: PMS Poděbrady

Nahoru